Další krach Sparty! Prohrála, i když gólman chytil během minuty dvě penalty

Rotterdam

Černý sparťanský víkend. Se vším všudy a napříč celou Evropou! Sparta z Letné prohrála v Edenu bitvu o Prahu. A její rotterdamská jmenovkyně zase stejným poměrem 0:2 doma podlehla Alkmaaru. Týmu exslávistického kouče Alexe Pastoora ani nepomohlo, že brankář Roy Kortsmit v rozmezí jedné minuty lapil hned dvě penalty! Divokou pasáž, během níž gólman vyfasoval také žlutou kartu, si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sparta Rotterdam prohrála s týmem AZ Alkmaar, i když gólman chytil dvě penaltyVideo: sntv

Ještě za bezbrankového stavu se v Rotterdamu začaly dít věci. Brankář Roy Kortsmit ve 22. minutě vyrazil pokutový kop, který Wout Weghorst nasměroval po jeho levé ruce. Brankář ovšem jásal předčasně. Rozhodčí nechali penaltu kvůli předčasnému vběhnutí hráčů do šestnáctky opakovat...

Kortsmit se na ně osopil a vysloužil si žlutou kartu. Hněv mu ovšem pomohl. Weghorst tentokrát při repete zvolil směr po pravé gólmanově ruce - a Kortsmit i druhou penaltu vyrazil!

Nakonec se však smál jeho pokořený protivník. Právě Weghorst dvěma trefami zajistil Alkmaaru výhru 2:0.