Evropské ligy

Černý dal za Ajax gól, ale pak skončil na nosítkách! Sezóna je pryč

25. října 2017 23:34 - Amsterodam
(Aktualizováno: 26. října 2017 17:40)

Těžké chvíle prožívá český fotbalový záložník Václav Černý. Ve středečním zápasu sice přispěl gólem k výhře Ajaxu v poháru nad třetiligovým De Dijkem 4:1 a postupu do osmifinále, jenže kvůli zranění zápas nedohrál. Hřiště musel opustit na nosítkách a následné vyšetření potvrdilo, že si přetrhl vaz v koleni. Pro dvacetiletého fotbalista amsterodamského celku tak sezóna předčasně skončila.

Ajax Amsterdam, Twitter

Černý nastoupil v základní sestavě a gólem ve 46. minutě poslal po hattricku De Jonga z první půle hosty do vedení 4:0.

Po hodině hry se ale při souboji zranil a musel být odnesen na nosítkách. Ajax poté informoval, že šlo o vážné zranění kolena s tím, že reprezentanta do 21 let čekají další vyšetření. A odpoledne vydal sdělení, že pro Černého sezóna předčasně skončila. Nyní ho čeká operace a několikaměsíční rekonvalescence, informuje Ajax na svém webu.

Odchovanec Příbrami je v Ajaxu od roku 2015 a za první tým zatím odehrál 26 zápasů a vstřelil čtyři branky. Momentálně je kapitánem a hlavní oporou národního týmu do 21 let.