Barcelona vstoupila do sezóny s odřenýma ušima

MADRID

Fotbalisté mistrovské Barcelony v pondělí i bez zraněné největší hvězdy Ronaldinha zvládli vstup do nového ligového ročníku. Za obhajobou titulu vykročil katalánský velkoklub vydřeným vítězstvím 3:2 na hřišti Celty Vigo, které zařídil tři minuty před koncem islandský nováček v celku Eidur Gudjohnsen.

Tým úřadujících šampiónů Ligy mistrů musel ve druhém poločase otáčet skóre, když před přestávkou inkasoval od Fernanda Baiana. Brankami v rychlém sledu se o obrat postarali král střelců minulé sezóny Samuel Eto'o a Lionel Messi, vzápětí ale vyrovnal Gustavo López.

Náhradník Gudjohnsen rozhodl jen krátce poté, co domácí Brazilec Iriney musel předčasně opustit hřiště po druhé žluté kartě. Bývalý hráč Chelsea se trefil 15 minut po svém příchodu na hřiště.

Španělsko - 1. kolo
Vigo - FC Barcelona 2:3 (41. Baiano, 64. López - 55. Eto'o, 59. Messi, 87. Gudjohnsen).