Rubriky:

Evropské ligy

Před třemi lety ho chtěla Sparta, teď je novým trenérem fotbalistů Ajaxu

28. prosince 2017 16:19 - Amsterdam

Fotbalisty Ajaxu Amsterdam bude podle očekávání trénovat Erik ten Hag, kterého třiatřicetinásobný nizozemský šampion získal z Utrechtu. Sedmačtyřicetiletý kouč dnes podepsal smlouvu na dva a půl roku. Nahradí Marcela Keizera, který byl před Vánoci odvolán.

 

Ten Hag je bývalým hráčem Twente Enschede, Graafschapu, Waalwijku a Utrechtu. V roce 2006 začal trenérskou kariéru a dlouho dělal asistenta. V letech 2013 až 2015 vedl rezervu Bayernu Mnichov, než zamířil do Utrechtu, se kterým obsadil pátou a čtvrtou příčku v nizozemské lize. Před třemi roky o něj údajně usilovala i pražská Sparta.

Nyní má za úkol pozvednout Ajax, který přezimuje na druhém místě tabulky se ztrátou pěti bodů na vedoucí PSV Eindhoven. Vedení nejslavnějšího nizozemského klubu rozpustilo realizační tým také v reakci na nečekané vyřazení v osmifinále domácího poháru s Twente Enschede. V uplynulém týdnu vedl tým dočasně kouč juniorky Michael Reiziger.

Hráčem Ajaxu je také český reprezentant Václav Černý, který je momentálně na marodce s poraněným kolenem a do této sezóny už nezasáhne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy