Monako ani Hašek se nedočkali vítězství ve francouzské lize

PAŘÍŽ

Fotbalisté Monaka utrpěli v pátém ligovém kole již třetí porážku, pro kterou si dojeli do Auxerre. Marně dobýval domácí branku po celý zápas Jan Koller, záložník Jaroslav Plašil opustil hřiště pět minut před koncem. Po hodině hry vedli domácí už 2:0 a Nimani prohru už jen zmírnil. Vítězství se nedočkal ani Ivan Hašek na lavičce St. Etienne a na hřišti nováčka navíc jeho tým musel zachraňovat alespoň remízu.

DEFAULT TITLE

O tu se postaral dvacet minut před koncem gólem z penalty Feindouno. Bez porážky zůstal v čele tabulky mistrovský Lyon, jenž porazil 2:0 Troyes. Jednu branku dal a druhou připravil Brazilec Juninho.

Hráči Bordeaux porazili Nice 3:2 a i při třetím vítězství v sezoně se museli obejít bez rekonvalescenta Vladimíra Šmicra. Tým českého záložníka stihl do poločasu otočit nepříznivý vývoj, když na gól Varraulta odpověděli v závěrečné tříminutovce před přestávkou Darcheville a Wendel. První z nich pak přidal ještě jeden gól z penalty, rovněž z pokutového kopu uzavřel skóre hostující Ederson.

Francouzská fotbalová liga - 5. kolo:
Bordeaux - Nice 3:2 (43. a 64. z pen. Darcheville, 45. Wendel - 30. Varrault, 78. Ederson z pen.), Auxerre - Monako 2:1 (28. Cheyrou, 59. Jelen - 61. Nimani), Le Mans - Lorient 1:1 (50. Grafite - 60. Morel), Lens - Valenciennes 3:0 (8. a 24. Dindane, 29. Demont), Lyon - Troyes 2:0 (16. Cris, 86. Pernambucano), Nantes - Lille 1:1 (68. Payet - 10. Odemwingie), Rennes - Sochaux 2:1 (53. Jeunechamp, 62. Monterrubio z pen. - 56. Santos), Sedan - St. Etienne 2:2 (7. a 57. Noro - 3. Piquionne, 70. Feindouno z pen.).