Rubriky:

Španělsko

Real Madrid odmítl, že chce koupit Mbappého za sedm miliard

4. července 2018 14:52 - Madrid

Vedení Realu Madrid odmítlo spekulace médií, že se chystá koupit útočníka Kyliana Mbappého za rekordních 272 miliónů eur (7,1 miliardy korun) z Paris St. Germain. Devatenáctiletý francouzský reprezentant by se tak stal nejdražším fotbalistou světa a nástupcem Portugalce Cristiana Ronalda, o nějž údajně stojí Juventus Turín.

 

Michael Dalder, Reuters

"Publikované články o údajné dohodě mezi Realem Madrid a PSG ohledně hráče Kyliana Mbappého jsou zcela nepravdivé. Klub neučinil žádnou nabídku PSG ani hráči a lituje, že se šíří informace tohoto typu," uvedl Real na oficiálním webu.

Mbappé byl s transferem do Bílého baletu spojován už dříve, ale nakonec z Monaka loni v létě zamířil do PSG za 180 miliónů eur. Nejprve na roční hostování a pak na přestup. Víc ve fotbalové historii stál pouze brazilský útočník Neymar, za kterého rovněž pařížský klub zaplatil Barceloně rekordních 222 miliónů eur. Astronomickou nabídku za Neymara ve výši 310 miliónů eur už Real Madrid dementoval na začátku června.

Na letošním světovém šampionátu v Rusku patří Mbappé k oporám Francie. S třemi góly je nejlepším střelcem týmu a nejvíc zazářil ve vítězném osmifinále s Argentinou (4:3), v němž vstřelil dvě branky a vybojoval penaltu. Rodák z Paříže jako druhý hráč po legendárním Brazilci Pelém dvakrát skóroval v jednom utkání MS ještě před 20. narozeninami.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..