Rubriky:

Španělsko

Bývalému šéfovi Barcelony hrozí jedenáctileté vězení

25. července 2018 18:36 - Madrid

Státní zástupce požaduje 11 let vězení pro bývalého šéfa FC Barcelona Sandra Rosella. Ten byl obviněn z praní špinavých peněz v souvislosti s nákupem televizních práv na zápasy brazilské fotbalové reprezentace. Součástí trestu má být i pokuta ve výši 59 milionů eur (1,5 miliardy korun).

 

Profimedia.cz

Čtyřiapadesátiletý Rosell, jeho manželka a čtyři další lidé jsou rovněž obviněni ze zločinného spolčení a zpronevěry peněz ze sponzorského kontraktu brazilské reprezentace s firmou Nike. Rosell v minulosti pracoval jako šéf Nike pro Brazílii, v čele Barcelony stál v letech 2010 až 2014. Od loňska je ve vazbě, obvinění odmítá.

Rosell už byl v minulosti vyslýchán kvůli nesrovnalostem při přestupu brazilského útočníka Neymara ze Santosu do Barcelony. Nyní čelí taktéž obvinění ze zapletení do obchodu s lidskými orgány. Podle španělského listu Confidencial koupil v roce 2011 na černém trhu játra pro obránce Érica Abidala, který se kvůli rakovině chystal na transplantaci.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..