Živě

Bývalý šéf Barcelony bude po téměř dvou letech propuštěn z vazby

27. února 2019 11:31 - Madrid

Bývalý šéf fotbalové Barcelony Sandro Rosell bude propuštěn z vazby, ve které už strávil téměř dva roky. Podle agentury AP o tom dnes rozhodl španělský soud s tím, že čtyřiapadesátiletý funkcionář, podezřelý z finančních podvodů, bude nadále vyšetřován na svobodě.

 

Pool, Reuters

Rosell byl ve vazbě od předloňského roku kvůli obvinění z praní špinavých peněz v souvislosti s prodejem televizních práv na zápasy brazilské reprezentace. Navíc je také vyšetřován kvůli zločinnému spolčení a zpronevěry peněz ze sponzorského kontraktu mezi brazilským týmem a firmou Nike, jejíž brazilskou pobočku v minulosti vedl.

Obhájci se pokusili Rosella, který vedl Barcelonu v letech 2010 až 2014 a byl před soudem i kvůli nejasnostem kolem přestupu útočníka Neymara ze Santosu, dostat z vazby už několikrát. Soud však jejich žádosti dosud vždy zamítl s tím, že funkcionář by mohl uprchnout do zahraničí.

Státní zástupce pro Rosella, jenž jakékoli provinění odmítl, požaduje jedenáctileté vězení a pokutu 60 milionů eur (asi 1,5 miliardy korun). Podle vyšetřovatelů propral bezmála 20 milionů eur z provizí z prodeje vysílacích práv na zápasy brazilské reprezentace.

ČTK

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..