Živě

Rozhodnuto! Barcelona vybrala nejúžasnější gól v historii. Tady je

29. března 2019 07:55 - Barcelona/Praha

Klub po desetiletí proslulý rozdáváním fotbalové krásy měl opravdu z čeho vybírat. Slavná Barcelona uspořádala anketu o nejúžasnější gól ve své historii a hlasování už má svého vítěze. Více než půl milionu hlasujících fanoušků vybralo báječné sólo Lionela Messiho proti Getafe z roku 2007.

 

Susana Vera, Reuters

Hlasování probíhalo tři měsíce, do počátečního výběru se dostalo 64 gólů, z nichž vykrystalizovala čtveřice „semifinálových tref", z nichž hned tři patřily Messimu a jedna Sergi Robertovi.

Pětačtyřicet procent fanoušků dalo svůj hlas Argentincově slalomu proti Getafe, jeho počin proti Atlétiku v poháru dostal osmadvacet procent, šestnáct pak trefa proti Realu v Lize mistrů. Jedenáct procent pak zvolilo Robertův gól při památném obratu proti PSG v roce 2017.

Messi dal za Barcelonu ve své kariéře 591 gólů, vybrat ty nejkrásnější asi nebyl vůbec lehký úkol.

roj, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..