Rubriky:

Španělsko

Rána pro Barcelonu? Přestup Griezmanna může být zablokován

24. července 2019 15:52 - Barcelona/Praha

Vedení španělské fotbalové ligy by mohlo zablokovat přestup francouzského útočníka Antoina Griezmanna z Atlética Madrid do Barcelony. Podle prezidenta La Ligy Javiera Tebase budou představitelé soutěže zkoumat, zda Katalánci neporušili pravidla a nezaplatili klubu z metropole méně, než měli.

Video již není dostupné

sntv

Barcelona před 12 dny oznámila že aktivovala klauzuli 120 milionů eur (přes tři miliardy korun) v Griezmannově smlouvě s Atléticem a následně s francouzským reprezentantem podepsala pětiletý kontrakt.

Výstupní doložka v hráčově smlouvě s madridským celkem se snížila z původních 200 milionů eur na 120 milionů 1. července. Atlético však tvrdí, že Griezmann uzavřel kontrakt s Barcelonou již v červnu a katalánský gigant by měl zaplatit o 80 milionů eur více.

Hotovo! Útočník Griezmann patří Barceloně

Madridský klub podal stížnost k vedení ligy, která se začala případem zabývat. "Atlético zpochybnilo, zda bychom měli předat Griezmannovu transferovou kartu do Barcelony. Hráčův přestup se dá zablokovat. La Liga bude muset rozhodnout, jaký postup zvolí. Byl zahájen proces a ti, kdo na něj dohlíží, budou muset tenhle případ vyřešit," uvedl Tebas.

Griezmann už odehrál za Barcelonu první přípravný zápas, v úterý s katalánským klubem podlehl v Japonsku Chelsea 1:2. Katalánci usilovali o francouzského útočníka už vloni, kdy hráč nakonec prodloužil smlouvu s Atléticem. V květnu ale oznámil, že v madridském celku skončí.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..