Bilbao - Barcelona 1:0Mistrovská Barcelona na úvod ligy prohrála. Veterán rozhodl parádními nůžkami

Bilbao/Praha

Mistrovská Barcelona zahájila španělskou fotbalovou ligu nečekanou porážkou v Bilbau. I když měla převahu, její střely mířily maximálně do brankové konstrukce a v 89. minutě rozhodl "nůžkami" při prvním dotyku s míčem střídající veterán Aritz Aduris.

Fotbalisté Barcelonay Antoine Griezmann (vpravo) a Jordi Alba v úvodním kole španělské ligy.

Barceloně chyběl zraněný Lionel Messi a v 34. minutě oslabil ofenzivu i Luis Suárez. Při střele do tyče z otočky si poranil nohu a musel střídat.

Obhájci titulu i tak měli další šance, ale Bilbao se ubránilo a v závěru udeřilo. Osmatřicetiletý Aduriz přišel na hřiště v 88. minutě a chvíli nato se stal hrdinou večera. Nůžkami nedal brankáři Marcu-Andremu ter Stegenovi šanci.