Real Madrid - Osasuna 2:0Real porazil Pamplonu a vede španělskou ligu, vyhrálo i Atlético

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid v šestém kole španělské ligy doma porazili Pamplonu 2:0 a vedou tabulku o bod před městským rivalem Atléticem, který vyhrál stejným výsledkem na stadionu dalšího nováčka Mallorky. Madridské derby je na programu v sobotu.

Vinícius Junior pomohl gólem Realu Madrid v duelu s Pamplonou k výhře 2:0.

Na stadionu Santiago Bernabéu otevřel skóre ve 36. minutě Vinícius Júnior ranou do horního růžku. Gól Luky Joviče ve druhém poločase neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pojistku Realu přidal v 72. minutě debutující osmnáctiletý útočník Rodrygo, který se prosadil krátce po příchodu na hřiště. Pamplona prohrála poprvé v novém ročníku, naopak Bílý balet udržel ligovou neporazitelnost.

Atlético poslal do vedení ve 26. minutě Diego Costa hlavičkou po Kokeho centru a trefil se poprvé od března. V 64. minutě zvýšil další útočník Joao Félix tečovanou střelou. Nejdražší posila v historii Rojiblancos vstřelila druhý soutěžní gól po letním příchodu z Benfiky Lisabon.

Marcos Llorente (uprostřed) z Atlética Madrid střílí v ligovém utkání proti Mallorce.

Hostům v závěru trochu zkomplikoval situaci střídající Álvaro Morata, jenž byl vyloučen po dvou žlutých kartách v krátkém sledu. Madridský tým ale čtvrthodinové oslabení zvládl, zabral po sérii tří soutěžních utkání bez výhry.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:
Leganés - Bilbao 1:1 (61. O. Rodríguez - 59. R. García z pen.)
Mallorca - Atlético Madrid 0:2 (26. Diego Costa, 64. Félix),
Valencie - Getafe 3:3 (30. a 34. Gómez, 39. I Kang-in - 1. Mata, 66. Jason, 69. Ángel)
Real Madrid - Pamplona 2:0 (36. Vinícius, 72. Rodrygo).