Real Madrid - Granada 4:2Real Madrid ovládl souboj o první místo

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 8. kole španělské ligy v zápase o první místo tabulky Granadu 4:2 a s 18 body vedou soutěž. Real tak zůstal jako jediný tým neporažen, Granada může po druhé prohře v sezoně přijít o druhé místo.

Luka Modrič z Realu se raduje po gólu proti Granadě.

Real poslal do vedení už v 2. minutě Karim Benzema, na něj navázal v nastaveném čase první půle po chybě obrany Eden Hazard. Belgičan si tak připsal první soutěžní gól za madridský klub po letním přestupu z Chelsea.

Rozhodující náskok si domácí vybudovali v 61. minutě, když se ranou ze třiceti metrů prosadil Luka Modrič, pak však polevili a dovolili soupeři snížit. Z penalty se nejprve nemýlil Darwin Marchis a naději na bodový zisk vykřesal hostům čtvrt hodiny před koncem Domingos Duarte. "Bílý balet" si však vedení pohlídal, v nastavení pak z brejku uzavřel skóre James Rodríguez.

Svěřenci Zinédina Zidana tak odskočili druhé Granadě na rozdíl čtyř bodů a po 8. kole povedou tabulku.

Španělská fotbalová liga - 8. kolo:
Leganés - Levante 1:2 (76. Braithwaite - 45. Roger z pen., 49. Campana)
Real Madrid - Granada 4:2 (2. Benzema, 45.+1 Hazard, 61. Modrič, 90.+2 Rodríguez - 69. Machis z pen., 78. Duarte)
Valencie - Alavés 2:1 (27. Gomez, 80. Parejo - 89. Pérez)
Pamplona - Villarreal 2:1 (46. Roncagla, 76. Chimy Avila - 5. Torres).