Rubriky:

Španělsko

Kouč Moreno se rozhodl bojovat proti Enriqueho obvinění

29. listopadu 2019 12:51 - Barcelona/Praha

Post trenéra španělské fotbalové reprezentace se definitivně změnil v osobní konflikt mezi Luisem Enriquem a Robertem Morenem. Ten totiž po návratu dlouholetého přítele a kolegy Enriqueho u týmu skončil, protože prý nebyl loajální. Moreno nyní proti obviněním veřejně vystoupil.

 

"Chci poskytnout potřebné informace poté, co jsem byl osobně a neoprávněně napaden. Celá situace je velmi nepříjemná," řekl na tiskové konferenci v Barceloně Moreno, který v červnu Enriqueho vystřídal, když měl vážně nemocnou dceru. A dovedl Španěly na mistrovství Evropy.

Enrique se minulý týden po pěti měsících k týmu vrátil a oznámil, že s Morenem už spolupracovat nebude. Podle něj chtěl Moreno reprezentaci vést i na Euru a až pak se vrátit do role asistenta.

Enrique nebude spolupracovat s Morenem, protože není loajální

"Vím, že tvrdě pracoval na tom, aby se stal hlavním trenérem, a že je ambiciózní, ale pro mě je to neloajálnost. Nikoho takového s podobnými vlastnostmi ve svém týmu nechci," prohlásil Enrique.

Moreno tato slova popřel, byl prý připravený opustit funkci hned. "Označil mě slovy, která jsou ošklivá a nelze mi je přisuzovat. Byl jsem v šoku a přemýšlel, co jsem udělal špatně. Nevím, proč se mnou nechce pracovat, a nevím, jestli se to někdy dozvím," uvedl.

Moreno a Enrique spolupracovali dříve také v Barceloně, Celtě Vigo a AS Řím. V kvalifikaci o ME španělští fotbalisté ovládli svoji skupinu, z deseti zápasů vyhráli osm.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..