Rubriky:

Španělsko

Unikátní průzkum. Který fotbalový klub z top soutěží prostřídal nejméně hráčů za celou dekádu?

24. prosince 2019 09:34 - Neuchatel

Výzkumníci z Fotbalové observatoře CIES zveřejnili v prosinci bilanci končící dekády v největších evropských fotbalových soutěžích. Celkem 42 klubů za sledované období nastoupilo do všech ročníků anglické Premier League, německé Bundesligy, italské Serie A, francouzské Ligue 1 nebo španělské La Ligy. Jedním ze sledovaných faktorů byla fluktuace hráčů v základní sestavě.

 

Daniele Mascolo, Reuters

Nejméně hráčů za celou dekádu protočil Athletic Bilbao, baskický celek, který je znám sázkou na odchovance z domovského regionu. Do základní sestavy Bilbaa během deseti let zasáhlo jen 77 fotbalistů, což je samozřejmě velký kontrast oproti Janovu CFC, který prostřídal hned 205 hráčů v základní sestavě.

Zajímavé je také umístění AS Řím a Sevilla FC na třetí, respektive čtvrté příčce mezi týmy s největším počtem využitých fotbalistů.

V obou klubech totiž během této dekády působil sportovní ředitel Ramón Rodríguez Verdejo známý spíše pod přezdívkou Monchi, jenž po dlouholetém působení v Seville zamířil v dubnu 2017 do italské metropole. Letos v dubnu se pak někdejší gólman vrátil zpět do Sevilly.

Celou tabulku najdete zde.

Fotbalová observatoř CIES
Fotbalová observatoř je výzkumná skupina založená roku 2005 při Mezinárodním centru sportovních studií (CIES), nezávislého studijního střediska sídlícího ve švýcarském Neuchatelu. Hlavní náplní fotbalové observatoře je statistická analýza ve fotbale.
dh, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..