Sevilla - Espaňol 2:2Sevilla s Vaclíkem opět zaváhala

Sevilla

Fotbalisté Sevilly s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem ve 24. kole španělské ligy pouze remizovali se zachraňujícím se Espaňolem 2:2. Svěřenci trenéra Julena Lopeteguiho nevyhráli ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, přesto udrželi páté místo v tabulce. Hráči Realu Madrid doma nečekaně remizovali s Vigem 2:2 a vedou tabulku už jen o bod před mistrovskou Barcelonou.

Český brankář Tomáš Vaclík

Sevilla začala lépe a v 15. minutě ji poslal do vedení Lucas Ocampos hlavičkou po centru zimní posily Susa. Za dvacet minut Vaclíka poprvé překonal Adri Embarba, který z přímého kopu podstřelil zeď, a krátce po změně stran otočil skóre Wu Lej.

Barcelonský tým si zkomplikoval situaci v 69. minutě, kdy byl Víctor Sánchez vyloučen po druhé žluté kartě. Sevilla zužitkovala přesilovku deset minut před koncem díky Susově přesné střele k tyči, ale víc už domácí nestihli.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:
FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (15. Ocampos, 80. Suso - 35. Embarba, 50. Wu Lej),
Leganés - Betis Sevilla 0:0
Eibar - San Sebastian odloženo
Bilbao - Pamplona 0:1 (29. Oier)
Real Madrid - Vigo 2:2 (53. Kroos, 66. Ramos (pen.) – 8. Smolov, 86. Denis Suárez)