Rubriky:

Španělsko

Fotbalisté ve Španělsku od pondělí mohou trénovat v klubech

28. dubna 2020 20:37 - Madrid

Fotbalisté ve Španělsku se od pondělí mohou vrátit k individuálnímu tréninku ve svých klubech. Umožní to uvolnění opatření proti šíření koronaviru, které v úterý oznámil premiér Pedro Sánchez. Povolení platí od 4. května pro profesionální sportovce, na společnou týmovou přípravu ale zatím ještě musí hráči včetně českého brankáře Tomáše Vaclíka ze Sevilly zapomenout.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Až dosud se museli fotbalisté ve Španělsku, kde platila přísná karanténní opatření, udržovat ve formě samostatně doma. Veškeré klubové zázemí pro ně bylo uzavřeno.

Španělská liga se podobně jako další soutěže zastavila kvůli pandemii před polovinou března a zatím není jasné, kdy bude sezona pokračovat. Šéf soutěže Javier Tebas by sezonu rád dohrál, aby minimalizoval ztráty z prodeje televizních práv. Tabulku v době přerušení ligy vedla Barcelona před druhým Realem Madrid a Sevillou.

Ve Španělsku mají v poločase dezinfikovat i hřiště. Nehrozí jen koronavirus, varuje lékař

Španělsko patří mezi země, které pandemie koronaviru zasáhla nejhůře. Počet pozitivních testů dosáhl téměř 230 tisíc, obětí je přes 23 500. Situace se začíná pomalu zlepšovat, v posledních pěti dnech úřady registrují vždy více uzdravených než nakažených lidí.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..