Barcelona si poradila s Huelvou a vede ligu o devět bodů

BARCELONA

Fotbalisté vedoucí Barcelony porazili v 30. kole španělské ligy na svém stadionu Huelvu 2:0. Minimálně do nedělního zápasu Realu Madrid si tak před svým rivalem vypracovali devítibodový náskok.

Už v první minutě zápasu na Nou Campu se prosadil barcelonský záložník Iniesta. Ten využil Henryho přihrávku pokutovým územím a nikým nehlídaný zblízka překonal bezmocného brankáře hostů.

Barcelona nastoupila bez několika hráčů základní sestavy a nepůsobila tak suverénně jako ve středečním čtvrtfinálovém duelu Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov, který vyhrála jasně 4:0.

Druhá branka domácího celku padla až v 67. minutě, kdy si Iniestovu přihrávku srazil do vlastní branky obránce Morris. Zápas mohla Barcelona definitivně rozhodnout v 81. minutě, ale Messiho špatně kopnutou penaltu chytil brankář Riesgo.

Katalánský velkoklub vyhrál páté ligové utkání za sebou a ani v jednom neinkasoval.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:
FC Barcelona - Huelva 2:0 (1. Iniesta, 67. vlastní Morris), Villarreal - Málaga 0:2 (38. Duda, 86. Eliseu).