Levante - Real Madrid 0:2Real porazil Levante a vede španělskou ligu

Madrid

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v 5. kole španělské ligy na hřišti Levante 2:0 a ujali se vedení v tabulce. Konkurenti z Barcelony v domácím utkání pouze remizovali se Sevillou 1:1, brankář hostů Tomáš Vaclík sledoval zápas jen z lavičky náhradníků.

Útočník Realu Madrid Vinícius Júnior oslavuje gól do sítě Levante.

Realu vystřelili výhru Vinícius Júnior a v nastaveném čase Karim Benzema. Dvacetiletý Brazilec předvedl v 16. minutě přesný obstřel po rohovém kopu a poprvé v kariéře dal gól ve dvou utkáních La Ligy po sobě. Francouzský útočník se stal pátým hráčem, jenž vstřelil za Real 250 soutěžních branek.

"Bílý balet" po úvodní remíze vyhrál potřetí v řadě a s deseti body převzal vedení v soutěži. Levante je na 18. pozici.

Na Camp Nou se vše podstatné událo v úvodní desetiminutovce. Skóre otevřel v osmé minutě po rohovém kopu Luuk de Jong, o dvě minuty později ale srovnal Coutinho.

Oba týmy ztratily po úvodních dvou výhrách první body v sezoně. Sevilla přerušila sérii tří porážek s katalánským velkoklubem v řadě.