Rubriky:

Španělsko

Španělská liga se příští víkend nemá hrát, šest klubů je proti

24. března 2011 12:31 - MADRID

Španělská fotbalová liga se po reprezentační přestávce možná nerozběhne podle plánu. Na víkend 2. a 3. dubna, kdy je na programu 30. kolo, totiž vedení soutěže vyhlásilo avizovanou stávku kvůli sporům s vládou. Některé kluby nicméně nechtějí spor řešit odložením kola až na červen a obrátily se na soud.

 

Gustau Nacarino, Reuters

Vedení La Ligy (LFP) poprvé pohrozilo stávkou už na začátku února. Nelíbí se jí změny v zákonech týkající se přerozdělování peněz ze sázek a také, že v každém kole je jeden ligový zápas vysílán v televizi zdarma. "V jednáních s vládou nedošlo k žádnému posunu," vysvětlilo vedení La Ligy, proč chce příští ligové kolo bojkotovat.

Jenže pokud by všechny zápasy z prvního dubnového víkendu byly přeloženy až na plánovaný 21. červen, španělská soutěž by se prodloužila o celé tři týdny. Poslední kolo je totiž na programu 22. května, týden na to vyvrcholí Liga mistrů a další týden je vyhrazen kvalifikaci o mistrovství Evropy.

Většina z dvaceti prvoligových klubů včetně gigantů Barcelony a Realu Madrid i tak s bojkotem souhlasí, proti je však šestice Espaňol, Villarreal, Zaragoza, Bilbao, San Sebastian a FC Sevilla. Ty se proto obrátily na soud.

"Stávka by byla nepřiměřená a nevhodná, obrátila by se proti zájmům klubů, soutěže, hlavně proti fanouškům i proti zákonu. Na takovéto požadavky teď není vhodná chvíle," uvedla Sevilla na svém webu.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..