Španělská fotbalová liga se chystá prodat desetinu své společnosti za miliardy

4. srpna 2021 11:53 - Madrid

Desetiprocentní podíl ve společnosti organizující španělskou fotbalovou ligu má získat investiční společnost CVC Capital Partners. Podle La Ligy za něj firma se sídlem v Lucembursku zaplatí 2,7 miliardy eur (přes 68,8 miliardy korun). Tato transakce stanoví hodnotu soutěže na 24,2 miliardy eur. Dohodu ještě musí schválit výkonný výbor ligy a kluby.

 

Sergio Perez, Reuters

Vedení španělské ligy chce ze získaných peněz financovat strukturální změny v soutěži a zároveň kompenzovat dopady koronavirové pandemie. Zhruba 90 procent z této sumy má směřovat klubům, které je musí použít na financování investičních programů schváleným La Ligou.

O podobném kroku uvažuje už několik měsíců také italská liga. Loni na podzim kluby prodej podílu v Serii A předběžně schválily, ale nyní nad ním visí otazník, protože elitní celkům jako Juventusu, Interu Milán a Neapoli se zdá nabídka 1,7 miliardy eur za deset procent nízká.

ČTK

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..