Alavés - Real Madrid 1:4 Benzema se činil, takže Ancelottiho návrat do Realu skončil vítězně

14. srpna 2021 23:57 - Madrid

Fotbalisté Realu Madrid odstartovali novou sezonu španělské ligy přesvědčivým vítězstvím 4:1 na hřišti Alavésu. Dva góly vstřelil útočník Karim Benzema. Trenér Carlo Ancelotti zažil vítěznou obnovenou premiéru na lavičce "Bílého baletu".

Alvaro Barrientos, ČTK/AP

Domácí Deportivo ještě v první půli madridskému favoritovi odolávalo, ale tři minuty po změně stran otevřel skóre Benzema, který pohotově zakončil akci Vázqueze a Hazarda. V 56. minutě zvýšil Nacho po Modričově centru. Za dalších šest minut se trefil znovu Francouz Benzema ze šťastné dorážky.

Chvíli nato domácí snížili, když faul brankáře Courtoise v šestnáctce potrestal z penalty Joselu. Real ale větší drama nepřipustil a v nastavení ještě přidal čtvrtý gól střídající Vinícius Júnior po centru debutující letní posily Alaby.

Fotbalisté Realu Madrid vstoupili do nové sezony La Ligy hladkou výhrou.

Vincent West, Reuters

Nováček Mallorca na svém hřišti remizoval s Betisem Sevilla 1:1. Cádiz díky Espinově brance ze sedmé minuty nastavení zachránil stejný výsledek doma proti Levante. Souboj Pamplony s dalším navrátilcem do nejvyšší soutěže Espaňolem skončil 0:0.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:
Cádiz - Levante 1:1 (90.+7 Espino - 39. Morales)
Mallorca - Betis Sevilla 1:1 (25. Oliván - 59. Juanmi)
Alavés - Real Madrid 1:4 (65. Joselu z pen. - 48. a 62. Benzema, 56. Nacho, 90.+2 Vinícius Júnior)
Pamplona - Espaňol Barcelona 0:0

Časová osa: La Liga 2021/22

Filtr článků - Španělsko

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.