Atlético - Elche 1:0Obhájce titulu Atlético zdolalo v La Lize Elche, Real Madrid remizoval s Levante

Madrid

Obhájce titulu Atlético Madrid zvítězil i ve 2. kole španělské fotbalové ligy. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho díky gólu Ángela Correy z 39. minuty porazili doma Elche 1:0. Městský rival Atlética Real remizoval na hřišti Levante 3:3.

Fotbalisté Atlétika Madrid se radují z gólu.

Argentinský útočník Correa, který v úvodním kole dvěma trefami rozhodl o výhře 2:1 na hřišti Celty Vigo, využil velké chyby Casilly. Hostující brankář vyběhl a chtěl odkopnout míč, jenže ho vůbec netrefil a Correa zakončil do poloodkryté branky.

Real vedl od páté minuty po trefě Balea, domácí však mezi 46. až 57. minutou obrátili skóre, když se prosadili Roger a Campaňa. Za "Bílý balet" srovnal střídající Vinícius Júnior, domácím vrátil vedení Róber. Poslední slovo měl ale opět brazilský útočník hostů, který svému týmu zařídil alespoň bod.

San Sebastian zdolal nováčka Vallecano 1:0 a oslavil první triumf v ligové sezoně. Vítězný gól zaznamenal v 68. minutě z penalty Oyarzabal. Vallecano prohrálo i druhý zápas.

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:
San Sebastian - Vallecano 1:0 (68. Oyarzabal z pen.)
Atlético Madrid - Elche 1:0 (39. Correa)
Levante - Real Madrid 3:3 (46. Roger, 57. Campaña, 79. Róber - 73. a 85. Vinícius Júnior, 5. Bale).