VIDEO: Alves rasistům vytřel zrak. Hodili na něj banán, tak ho oloupal a snědl

28. dubna 2014 13:22 - Villarreal

Velmi nápaditý způsob, jak se vysmát rasistickému útoku, vymyslel obránce Barcelony Dani Alves. Během ligového utkání ve Villarrealu na něj na Estadio El Madrigal někdo z hlediště hodil banán zrovna v době, kdy se chystal zahrát rohový kop. A třicetiletý hráč bleskově a vtipně zareagoval.

Banán sebral, a ještě před exekucí rohového kopu jej oloupal a snědl. Místo zamýšlené potupy tak třicetiletý zadák obrátil incident ve svůj prospěch.

Konzumace ovoce mu dodala energii, a navíc dotáhl svůj tým k vítězství 3:2. „Nevím, kdo ten banán hodil, ale každopádně bych mu chtěl poděkovat. Dal mi energii, abych svými přihrávkami pomohl ke dvěma našim gólům," řekl po utkání Alves, jenž se nestal ve Španělsku terčem rasistických urážek rozhodně poprvé.

Další brazilský hráč Barcelony Neymar na podporu spoluhráče rozjel na svém twitteru protirasistickou kampaň. Dvaadvacetiletý útočník zveřejnil svou fotografii s oloupaným banánem a komentářem "Všichni jsme si rovni a všichni jsme opice, řekněte rasismu ne."

K Neymarovi se poté na sociální síti připojili i další lidé. S banánem se vyfotili například útočník Manchesteru City Sergio Agüero a pětinásobná nejlepší fotbalistka světa Marta či bývalý bek Realu Madrid a současný trenér tureckého Sivassporu Roberto Carlos.

Villarreal už pachatele identifikoval. Byl jím nejmenovaný držitel permanentky, kterému klub zakázal doživotně vstup na svůj stadión.

jsv, roj, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..