Atlético - Real 1:0Atlético Mandžukičovým gólem porazilo Real a získalo po 29 letech španělský Superpohár

Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid získali po 29 letech podruhé v historii španělský Superpohár a slaví svou první trofej v nové sezóně. Úřadující mistr porazil v domácí odvetě vítěze Španělského poháru Real Madrid 1:0, když jedinou branku vstřelil už ve druhé minutě Mario Mandžukič. První duel skončil remízou 1:1.

Útočník Atlétika Madrid Mario Mandřukič se raduje z gólu v odvetě španělského Superpoháru proti Realu.

Mandžukič se dočkal své první soutěžní trefy za Atlético po letním příchodu z Bayernu Mnichov. Chorvatský útočník ve druhé minutě prošel středem obrany Realu a přesnou střelou k tyči překonal Casillase.

Hostující trenér Ancelotti poslal do druhé půle kanonýra Ronalda, který v úvodním duelu utrpěl lehké zranění, k vyrovnání to už ale nevedlo. Závěrečný nápor zbrzdil svým vyloučením Modrič a Bílý balet tak po vítězství v evropském Superpoháru na druhou trofej v nové sezóně nedosáhl.