Rubriky:

Španělsko

Messi vyfasoval za daňové podvody 21 měsíců! Za mříže však nepůjde

6. července 2016 12:49 - Barcelona
(Aktualizováno: 6. července 2016 13:00)

Argentinský fotbalista Lionel Messi i jeho otec dostali u soudu v Barceloně za daňové podvody trest 21 měsíců vězení. Uvedla to s odvoláním na informace španělských médií britská stanice BBC. Za mříže však hvězda Barcelony nemusí. Podle španělských zákonů si totiž mohou odsouzení za nenásilné trestné činy s dosud čistým rejstříkem odpykat tresty kratší než dva roky podmínečně na svobodě.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

Devětadvacetiletý Messi musí navíc podle verdiktu soudu zaplatit pokutu dva milióny eur (54 miliónů korun). Jeho otec Jorge musí doplatit 1,5 miliónu eur (40 miliónů korun). Oba se proti rozsudku odvolají k nejvyššímu soudu.

Pětinásobný nejlepší fotbalista světa Messi neodvedl na daních více než čtyři milióny eur z příjmů z osobnostních práv. U soudu se bránil tvrzením, že o daňových záležitostech nic nevěděl a věřil svým právníkům.

"Koncentroval jsem se jenom na fotbal a věřil jsem otci a právníkům, které jsem pověřil, aby se o vše postarali," uvedl devětadvacetiletý Messi v červnu před soudem. Proto prý bez váhání podepsal předložené smlouvy a o víc se nezajímal.

To potvrdil jeho otec Jorge, který za věc převzal plnou zodpovědnost. "Jediné, co jsem synovi řekl, že o jeho práva se postará určená společnost," uvedl. Podle prokurátora měl nicméně fotbalista o svých finančních záležitostech dostatečný přehled na to, aby za ně mohl nést zodpovědnost.

Messi je podle letošního žebříčku časopisu Forbes druhým nejlépe vydělávajícím sportovcem světa. Za uplynulý rok vydělal 81,4 miliónu dolarů (1,993 miliardy korun). Do částky jsou zahrnuty smluvní platy, bonusy i reklamní činnost.

mm, Sport.cz

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..