Rubriky:

Španělsko

Někdejší útočná hvězda Barcelony má pořádné trable, může jít až na deset let za mříže

24. listopadu 2016 16:17 - Madrid

Pořádný problém bude muset řešit někdejší útočné eso fotbalové Barcelony Samuel Eto'o. Pětatřicetiletý Kamerunec může jít za daňové podvody během svého působení v katalánském celku do vězení na deset a půl roku. Požaduje to španělské státní zastupitelství, které mu také vyměřilo pokutu, penále z prodlení a doplatek v obří výši 18 miliónů eur (486,6 miliónů korun).

 

Profimedia.cz

Podle úřadů Eto'o a jeho tehdejší agent Josep Maria Mesalles, pro nějž státní zastupitelství žádá stejný trest, připravili během posledních tří let fotbalistova působení na Nou Campu daňový úřad o 3,8 miliónu eur. Eto'o hrál za Barcelonu v letech 2004-2009.

Současný hráč tureckého Antalyasporu a jeho manažer jsou podezřelí, že převedli fotbalistova osobnostní práva na jiné společnosti ve Španělsku a Maďarsku ve snaze vyhnout se placení daní z lukrativních sponzorských smluv, jakou měl Eto'o například s firmou Puma.

Žaloba proti Eto'ovi v kauze daňových úniků byla poprvé vznesena v roce 2012. Na rozdíl od jiných hráčů Barcelony kamerunský kanonýr chybějící daně nikdy nedoplatil.

Velké problémy s úřady měla největší hvězda Barcelony Lionel Messi, jenž byl letos v červenci odsouzen spolu se svým otcem na 21 měsíců podmíněně do vězení za daňové podvody. Messiho krajan Javier Mascherano dostal roční podmínku. V červnu zase musel klub zaplatit pokutu 5,8 miliónu eur za daňové nesrovnalosti při přestupu útočníka Neymara ze Santosu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..