Rubriky:

Španělsko

Kvůli úplatkům jde ve Španělsku k soudu 18 lidí včetně tří hráčů

16. února 2017 19:45 - Madrid

Osmnáct lidí, z toho tři bývalí fotbalisté Betisu Sevilla, bylo u soudu v Pamploně obviněno v případu uplácení ve španělské lize ze závěru sezony 2013/14. Bývalí hráči Xavier Torres, Antonio Amaya Carazo a Jordi Figueras u soudu v Pamploně čelí obvinění, že přijali 650.000 eur (nyní 17,5 milionu korun) od představitelů Osasuny, která se snažila zachránit v nejvyšší soutěži.

 

Jon Nazca, Reuters

Podle soudu existují důkazy, že bývalí šéfové Osasuny zaplatili tehdejším fotbalistům Betisu 400.000 eur, aby v předposledním kole porazili Villarreal, a 250.000 eur, aby v závěrečném kole podlehli právě týmu z Pamplony.

Zápasy tak skutečně skončily - Betis porazil Valladolid 4:3 a pak prohrál 1:2 s Osasunou - ale Pamplona se v lize stejně neudržela. Sestoupil i Betis, jenž přišel o šanci na záchranu už dříve.

Po dvouletém vyšetřování obvinil soudce z původních 29 podezřelých 18 lidí, kromě tria hráčů většinu s vazbami na Osasunu. Mezi jedenácti osvobozenými jsou například bývalý kapitán Pamplony Francisco Puňal či její současný kouč Petar Vasiljevič.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..