Rubriky:

Španělsko

Real koupil za více než miliardu šestnáctiletého Brazilce

23. května 2017 19:47 - Madrid

Real Madrid získal od Flamenga za 45 milionů eur (1,2 miliardy korun) práva na teprve šestnáctiletého brazilského útočníka Viníciuse Júniora. Talentovaný fotbalista přezdívaný "Nový Neymar" zůstane minimálně ještě rok ve svém klubu v Brazílii.

 

Pilar Olivares, Reuters

Real za Viníciuse zaplatil výstupní klauzuli a práva oficiálně získá v červenci roku 2018, kdy útočník oslaví osmnácté narozeniny. Ve Flamengu by měl hrát do roku 2019, pokud se obě strany nedohodnou jinak.

Částka 45 milionů eur je druhá nejvyšší v historii za hráče z brazilské ligy. Rekord drží hvězdný Neymar, jenž v roce 2013 odešel ze Santosu do Barcelony za zhruba 86 milionů eur. Real navíc zaplatí osm milionů eur hráči a jeho rodině a dalších osm milionů zprostředkovatelské firmě.

Vinícius si 13. května odbyl v dresu Flamenga debut v brazilské lize. Dva dny poté prodloužil s klubem smlouvu do roku 2022 s výstupní klauzulí, kterou musel nyní zaplatit Real.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..