Rubriky:

Španělsko

CAS potvrdil zákaz přestupů pro fotbalové Atlético Madrid

1. června 2017 12:29 - Lausanne

Semifinalista Ligy mistrů Atlético Madrid nebude moci letos v létě registrovat nové hráče. Sportovní arbitrážní soud (CAS) potvrdil roční zákaz přestupů, kterým španělský velkoklub potrestala FIFA za porušení pravidel při mezinárodních transferech fotbalistů do 18 let.

 

Sergio Perez, Reuters

Atlético spolu s městským rivalem Realem dostalo trest už v lednu 2016, oba kluby se ale odvolaly a distanc tak začal platit až později. Vloni v prosinci CAS snížil Realu zákaz přestupů na půl roku, Atléticu ale s odvoláním nevyhověl. Pouze mu snížil pokutu z původních 900 tisíc švýcarských franků (asi 22 miliónů korun) na 550 tisíc švýcarských franků (13,3 miliónu korun).

Atlético tak bude moci registrovat hráče až v lednu 2018. Podle agentury AP to znamená pravděpodobný konec nadějí Manchesteru United na získání útočné hvězdy madridského klubu Antoina Griezmanna, stejně jako to, že do španělské metropole asi nezamíří z Lyonu Alexandre Lacazette.

FIFA se snaží chránit mladé hráče, proto je k jejich přestupům potřeba povolení zvláštní komise. Podle mezinárodní fotbalové federace porušil madridský klub v letech 2007 až 2014 předpisy, které zabraňují obchodování s dětmi a lákání mladých lidí z jejich domovských zemí.

Atlético neoprávněné jednání opakovaně odmítlo. "Rozhodnutí je nespravedlivé a způsobuje našemu klubu nenapravitelné škody," uvedlo v prohlášení Atlético. Zároveň se pozastavilo nad tím, že Realu CAS s odvoláním částečně vyhověl. "Považujeme to za nevýhodné a diskriminující," dodalo vedení třetího týmu uplynulé sezony španělské ligy.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..