Rubriky:

Španělsko

Prezident Realu s Ronaldem o odchodu ještě nemluvil

20. června 2017 09:30 - Madrid

Staronový prezident Realu Madrid Florentino Pérez ještě nemluvil s hvězdným útočníkem Cristianem Ronaldem o jeho údajném rozhodnutí odejít kvůli obvinění z daňových úniků předčasně z klubu. Sedmdesátiletý šéf úřadujících vítězů Ligy mistrů předpokládá, že dvaatřicetiletý portugalský fotbalista dodrží smlouvu, kterou má v "Bílém baletu" do roku 2021. Žádné nabídky od jiných klubů na Ronalda prý Pérez nedostal.

 

Darren Staples, Reuters

"Ještě jsem s Cristianem nemluvil. O všem mám zprávy jen z novin. Budu s ním mluvit, až se vrátí z Poháru FIFA, a on nám řekne, co se děje. Jediné, co vím, je to, že má pocit, že se k němu špatně chovají média," uvedl ve svém prvním vyjádření k údajnému Ronaldovu odchodu Pérez, jenž byl krátce po nedělní půlnoci zvolen do svého pátého čtyřletého období v roli prezidenta Realu.

S informací o Ronaldově touze odejít už v létě ze Španělska a tedy i z Realu přišla média několik dnů poté, co madridské státní zastupitelství minulý týden obvinilo portugalskou hvězdu z daňových úniků ve výši 14,7 miliónu eur (asi 384 miliónů korun). Ronaldo podvádění popřel a za svou oporu se okamžitě postavil také Real.

"Co vím, Cristiano si vždycky své daňové povinnosti plnil. Musí jít o nějaké nedorozumění, jež bude rychle vyřešeno," uvedl Pérez, který se loni v listopadu dohodl s Ronaldem na prodloužení kontraktu do roku 2021 s výstupní klauzulí ve výši jedné miliardy eur. "Vůbec nepřemýšlím o tom, že by odešel. Má smlouvu a dodrží ji," dodal Pérez.

V Realu Madrid hraje Ronaldo od roku 2009 a získal s ním dva španělské tituly a tři triumfy v Lize mistrů. Aktuálně je s portugalskou reprezentací na Poháru FIFA v Rusku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..