Rubriky:

Španělsko

Ronaldo trvá na nevině, ale podle médií je ochoten zaplatit údajný dluh

21. června 2017 20:16 - Madrid
(Aktualizováno: 21. června 2017 22:07)

Útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo je připraven zaplatit španělským daňovým úřadům ještě před začátkem soudu 14,7 miliónu eur (asi 384 miliónů korun), tedy celou částku, kterou podle žaloby dluží. Dvaatřicetiletý portugalský fotbalista, jenž čelí obvinění z daňových úniků, nabídl podle televize TVE platbu jako gesto dobré vůle a dál trvá na své nevině.

 

Kacper Pempel, Reuters

Dohodu se státním žalobcem dnes uzavřel Ángel di María, další z fotbalových hvězd obviněných z daňových úniků. Bývalý útočník Realu uznal vinu ve dvou bodech žaloby týkajících se úniků ve výši zhruba 1,3 miliónu eur výměnou za nižší trest. Prokurátor mu navrhne odnětí svobody na 16 měsíců, které by si mohl odpykat na svobodě, a pokutu 800 000 eur. Dohodu ještě musí schválit soudce.

První slyšení Ronaldova případu před soudem je naplánováno na 31. července. Ronaldo se podle prokurátora v Madridu vědomě vyhýbal placení daní z osobnostních práv v letech 2011 až 2014. Využíval k tomu společnost na Panenských ostrovech založenou v roce 2010.

Ronaldův velký rival Argentinec Lionel Messi z Barcelony dostal na konci května od španělského Nejvyššího soudu za daňové úniky trest na 21 měsíců, ale za mříže ale nemusí. V podezření z daňových úniků se ve Španělsku ocitli také další elitní fotbalisté Javier Mascherano, Alexis Sánchez, Ricardo Carvalho, Radamel Falcao nebo Fábio Coentrao.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..