Rubriky:

Španělsko

Šéf španělského fotbalu Villar byl kvůli korupci suspednován

25. července 2017 21:37 - Madrid

Sportovní rada španělské vlády suspendovala šéfa fotbalového svazu Ángela Maríu Villara. Důvodem je podezření z korupce, kterému sedmašedesátiletý funkcionář čelí. Jeho další budoucnost podle agentury AP závisí na výsledcích vyšetřování.

 

Nacho Doce, Reuters

Villar byl zatčen minulý týden spolu se synem Gorkou, sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem a viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem, který byl rovněž radou suspendován. Policie je podezírá ze zpronevěry, korupce a podvodu.

Villar je kvůli vyšetřování ve vazbě, protože jeho propuštění na kauci soud zamítl. Stejně dopadl jeho syn a Padrón, zatímco u Hernándeze stanovil soudce kauci na 100 tisíc eur (asi 2,6 miliónu korun).

Villar vedl španělský fotbal bezmála třicet let a je také viceprezidentem evropské unie UEFA. Loni dostal od etické komise světové federace FIFA pokutu 25 tisíc švýcarských franků (asi 590 tisíc korun) za to, že nespolupracoval s vyšetřovateli korupce při volbách pořadatelů mistrovství světa v letech 2018 a 2022.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..