Rubriky:

Španělsko

Neymar se pře s Barcelonou. O stovky miliónů!

9. srpna 2017 19:00 - Rio de Janeiro

Ani ne týden po rekordním přestupu do Paris St. Germain se rozhořel spor o milióny mezi útočníkem Neymarem a jeho bývalým zaměstnavatelem Barcelonou. Podle serveru Globo Esporte chce brazilský fotbalista zažalovat klub u mezinárodní federace FIFA za to, že mu nevyplatil bonus ve výši 26 miliónů eur (680 miliónů korun).

 

Christian Hartmann, Reuters

Na prémii se Neymar dohodl s Barcelonou loni na podzim při prodloužení smlouvy do roku 2021. Částku, jež byla uložena u notáře, měl pětadvacetiletý Brazilec dostat nyní v srpnu, ale po jeho přestupu za astronomických 222 miliónů eur do PSG katalánský klub peníze převedl zpět na své konto.

Podle Barcelony nebyly naplněny podmínky toho, aby Neymar mohl bonus obdržet. Jednou z nich bylo, že nebude do 31. července jednat s jiným klubem. Zástupci brazilského hráče nyní chtějí, aby FIFA rozhodla, že má na prémii nárok.

Neymar minulý týden přestoupil z Barcelony do francouzského týmu Paris St. Germain, jenž za něj zaplatil výstupní klauzuli 222 miliónů eur. Stal se tak nejdražším fotbalistou historie.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..