Španělsko

Atlético - Sevilla 2:0 Atlético ve šlágru porazilo Sevillu, Barcelona i Real zvítězily

23. září 2017 14:59 - Madrid
(Aktualizováno: 23. září 2017 22:48)

Ve šlágru šestého kola španělské ligy fotbalisté Atlética Madrid porazili 2:0 Sevillu a posunuli se na druhé místo tabulky. Andalusané inkasovali poprvé od úvodního kola a přišli o neporazitelnost. Tu si naopak udržel madridský klub. Barcelona i díky dvěma vlastním gólům zvítězila na hřišti Girony 3:0 a v čele tabulky má čtyřbodový náskok. Real Madrid vyhrál na hřišti předposledního Alavésu 2:1. Obě branky "Bílého baletu" dal jednadvacetiletý záložník Daniel Ceballos.

V úvodním dějství duelu Atlético - Sevilla branka nepadla, oba týmy ale byly zásahu blízko. Střely Sarabii i domácího obránce Luise ale skončily na brankové konstrukci. Hned po přestávce Atlético otevřelo skóre, když Carrasco udělal kličku gólmanu Ricovi a zakončil do odkryté branky. Dvacet minut před koncem definitivně rozhodl Griezmann.

Barceloně k výhře v historicky prvním ligovém vzájemném zápase s Gironou výrazně pomohli domácí hráči. V 17. minutě si Albovu střelu do vlastní branky srazil Aday a krátce po změně stran jej nešťastně napodobil Iraizoz. Až dvacet minut před koncem se prosadil i barcelonský hráč, uruguayský kanonýr Luis Suárez stylově oslavil 100. ligový duel v dresu "Blaugranas".

Girona počtvrté v řadě neskórovala, Barcelona naopak udržela stoprocentní bodový zisk. Na hlavního rivala z Realu má stále k dobru sedm bodů.

Real vyrovnal barcelonský rekord v počtu vyhraných venkovních utkání po sobě. Za dvanáctým vítězstvím "Bílý balet" vedl Ceballos, který v desáté minutě poslal hosty do vedení. O půl hodiny později sice domácí vyrovnali zásluhou Garcíovy hlavičky, ještě do poločasu ale dal rozhodující branku Ceballos, k němuž míč vyrazil domácí gólman Pacheco.

Alavés se tak sice dočkal první vstřelené branky v sezoně, ani po šestém kole však nemá na kontě jediný bod. Real se posunul na čtvrté místo.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo
Atlético Madrid - FC Sevilla 2:0 (46. Ferreira-Carrasco, 69. Griezmann),
Alavés - Real Madrid 1:2 (40. García - 10. a 43. Ceballos),
Málaga - Bilbao 3:3 (35. a 84. Rolán, 81. Baysse - 51. a 70. Williams, 4. Aduriz z pen.)
Girona - FC Barcelona 0:3 (17. vlastní Aday, 48. vlastní Iraizoz, 69. L. Suárez).

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.