Sparta - Ajax 1:2Sparťanky podlehly Ajaxu i doma a vypadly z Ligy mistryň

Fotbalistky pražské Sparty vypadly hned v prvním kole Ligy mistryň. České šampionky doma podlehly Ajaxu Amsterodam 1:2 a nenapravily úvodní porážku 0:2 z Nizozemska.

Fotbalistky pražské Sparty prohrály v prvním kole Ligy mistryň s Ajaxem i doma.

Sparťanky začaly slibně a ve 27. minutě je poslala do vedení Američanka Burkenroadová, která předtím hlavičkovala do břevna. Staškovou poté vychytala brankářka Kopová.

Úvod druhého poločasu ale domácím hrubě nevyšel. V 50. minutě srovnala Lewerissaová a nizozemská útočnice hned za dvě minuty další přízemní střelou otočila skóre.

Pražanky se už na odpověď nezmohly, od třetí branky je navíc uchránila gólmanka Pižlová, když v 82. minutě zlikvidovala penaltu Zeemanové.

Druhý český zástupce v Lize mistryň Slavia bude ve čtvrtek doma proti litevské Gintře hájit slibný náskok 3:0.

Odvetné utkání 1. kola fotbalové Ligy mistryň:
Sparta Praha - Ajax Amsterdam 1:2 (1:0)
Branky: 27. Burkenroadová - 50. a 52. Lewerissaová. Rozhodčí: Domingosová (Portug.). První zápas: 0:2, postoupil Ajax.