Jděte do prde**, kur**! řval na fanoušky Manchesteru United šťastný hrdina PSG

13. února 2019 09:00 - Manchester/Praha

Na Old Trafford býval synonymem pro průšvih a vyhozené peníze, během úterní noci však zažil argentinský záložník Angel Di María na stejném místě obrovskou satisfakci. V dresu Paris St. Germain byl jako puštěný ze řetězu, připravil dva góly a svůj bývalý klub Manchester United dostal po výhře Pařížanů 2:0 v osmifinále Ligy mistrů na pokraj vyřazení.

O2 TV Sport

Když před pěti roky přestupoval z Realu Madrid do United za 60 milionů liber, vkládaly se do něj veliké naděje. Ty se však nikdy nenaplnily. „Nenechali mě tady, abych ze sebe dostal to nejlepší," posteskl si v nedávném rozhovoru.

V úterý však dostal v novém týmu s jiným herním systémem na Old Trafford, kde jej tentokrát fanoušci vybučeli a dokonce na něj hodili lahev, novou šanci se předvést. A využil ji náramně. Kdo čekal, že PSG bez Cavaniho a Neymara nebudou mít v ofenzivě takovou sílu, šeredně se spletl.

Di María skóroval v posledních dvou zápasech francouzské ligy a v úvodním duelu vyřazovací fáze Ligy mistrů se proměnil v excelentního nahrávače.

Po změně stran z rohového kopu našel v rozhozené obraně United ideálně naběhnutého Presnela Kimpembeho, který otevřel skóre. Di Maríou viditelně cloumaly obrovské emoce. Nejprve se zapojil do oslav se spoluhráči a pak obrátil pozornost k domácím fanoušků, na které si od plic zakřičel anglicky „Fuck off!" (Jděte do prd**e) a španělsky dodal „Puta!" (kur**).

Z tribun Old Trafford letěla na Angela Di Maríu i plastová lahev.

Phil Noble, Reuters

Vzteklí fanoušci Red Devils mu pochopitelně opláceli v podobném duchu, ale to už Argentince nemuselo moc trápit. Účty s příznivci slavného anglického klubu tím nejspíš považoval za srovnané.

Protože když o sedm minut později při rychlém úniku ideálně načasovanou přihrávkou za obranu vybídl ke skórování Kyliana Mbappého, už si podobný výstup vůči tribunám odpustil.

Za své předchozí chování by ale čistě teoreticky mohl být dodatečně potrestán. Podle Disciplinárního řádu UEFA (konkrétně podle jeho článku 15) totiž hráči může být udělen zákaz startu v dalším zápase či zápasech soutěže, pokud tento uráží hráče nebo další lidi přítomné na zápase. A také tehdy, pokud provokuje diváky. Trest může být jednozápasový nebo na konkrétní období.

Je tudíž teoreticky možné, že by Di María musel vynechat odvetu konanou 6. března v Paříži. V článku 15 je navíc uvedeno, že zákaz startu může být kombinován s pokutou. Chování argentinského záložníka by tak mohlo zasáhnout i jeho vlastní peněženku.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10161537655395644

roj, bak, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..