Rubriky:

Liga mistrů

Uznání pro českého mistra! Slavia v Lize mistrů? Máme z ní velký respekt, říká legenda Interu

10. září 2019 17:40 - Praha

Fotbalová Slavia se dočkala poklony od giganta. Podle někdejšího dlouholetého hráče a nyní viceprezidenta Interu Milán Javiera Zanettiho vzbuzují fotbalisté úřadujícího českého šampiona velký respekt. Právě se Slavii začnou "Nerazzurri" příští úterý na San Siru boje v Lize mistrů. Dalšími soupeři obou klubů v základní skupině jsou Barcelona a Borussia Dortmund.

 

Kateřina Šulová, ČTK

"Je to těžká, komplikovaná skupina. Všichni to jsou těžcí soupeři. Jsme Inter, chceme dosáhnout dobrých výsledků a postoupit dál," řekl novinářům šestačtyřicetiletý Zanetti, který se dnes v Praze zúčastnil otevření první mládežnické akademie Interu v České republice.

"Proti Slavii to bude první zápas doma. Chceme, aby to bylo velké utkání a zvítězili jsme. Ze soupeře ale máme velký respekt. Nerad hovořím o individualitách, raději mluvím o celém mužstvu. Slavia si postup do Ligy mistrů zasloužila," uvedl Argentinec Zanetti. "Český fotbal velmi respektuji stejně jako jeho hráče. Proti mnohým jsem měl možnost hrát," dodal rodák z Buenos Aires.

Inter Milán otevřel v České republice svoji první akademii. Bude na Letné

V roce 2010 dovedl z pozice kapitána milánský celek k vítězství v Lize mistrů, když mužstvo pod vedením kouče Joseho Mourinha porazilo v madridském finále Bayern Mnichov 2:0.

Zanettiho život je s Interem neodmyslitelně spjatý. Do klubu přišel v v roce 1995, o 19 let později ukončil v jeho dresu hráčskou kariéru a přešel do funkce viceprezidenta. "Cítím se jako Ital, protože v Itálii jsem prožil více než polovinu svého života. Za to musím Interu poděkovat, protože mi jako mladému otevřel dveře. Jsem jeho součástí a jsem s ním pevně spojený. Právě proto v Interu pokračuji v této pozici, protože Inter je mojí rodinou," prohlásil Zanetti.

Karel Brückner a Pavel Nedvěd během exhibičního utkání v rámci oslavy 100 let Sigmy Olomouc.

Vlastimil Vacek, Právo

Podobný osud jako on zažil v Juventusu Turín Pavel Nedvěd, který za "Starou dámu" dlouhá léta hrál a v současnosti mu v klubu rovněž náleží funkce viceprezidenta. "Je to společnost, která si mě vybrala, stejně jako si Juventus vybral Nedvěda. Kluby jsou přesvědčené, že jsme vhodnými osobami, které mohou správným způsobem předávat jejich hodnoty dál," konstatoval pětinásobný vítěz italské soutěže.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..