Rubriky:

Liga mistrů

Sehnal místo hned u trávníku. A doufá, že se některý ze slávistů stane nesmrtelným

23. října 2019 06:47 - Praha

Sypal ze sebe poklony na adresu protivníka, současně neskrýval touhu po senzaci. Fotbalová Slavia hostí ve středu večer ve třetím díle skupiny F Ligy mistrů Barcelonu, pětinásobného vítěze nejprestižnější klubové soutěže Evropy. A trenér domácích Jindřich Trpišovský doufá, že jeho svěřenci dokážou Messiho a spol. uhlídat.

Sport.cz

„Příprava na zápas byla jednodušší, protože všichni kluci soupeře velice dobře znají. Je pochopitelně složité se na Barcelonu připravit, ale vlastně jde o jednoduchý úkol, protože jsme nemuseli vypravovat, kdo je Messi či Suárez," smál se Jindřich Trpišovský vpředvečer bitvy, která je v dějinách Slavie jednou z nejvýznamnějších.

„Když hrál Messi v Edenu před osmi lety proti Plzni a vstřelil hattrick, byl jsem jen u televize, protože jsem nesehnal lístek. Na středu mám naštěstí docela dobré místo," culil se Trpišovský v připomínce duelu katalánského týmu v Lize mistrů proti tehdejším českým šampionům ze západu Čech na podzim 2011.

Slavia se chystá na bitvu se slavnou Barcelonou

Sport.cz

„Messi je hráčem, jehož si nynější generace budou pamatovat do konce životů. Je to fotbalový génius. Patří k nejlepším hráčům světa. V šatně kluky hecujeme, že kdo uhlídá Messiho, stane se nesmrtelným. Takže pevně doufám, že ve středu po zápase budu mít v kádru jednoho nesmrtelného hráče," vtipkoval Trpišovský.

Messi a spol. jsou v Praze! Co pro sebe žádaly hvězdy Barcelony?

Nijak neskrýval, že jej čeká největší zápas trenérské kariéry. „Nikdy by mě nenapadlo, že se budu účastnit souboje s mužstvem, které představuje největší umění našeho sportu. Za dob trenéra Guardioly byla Barcelona nejvíce dominantní tým planety. Ať na ně zkusil kdokoliv cokoliv, stejně dostal pět gólů. Hrát s tímhle soupeřem je zážitek. Je na nás, abychom si dokázali, že můžeme s Barcelonou držet krok," burcoval tým Trpišovský.

Inspiraci pro středeční bitvu hledal zejména v duelu katalánského giganta na půdě Dortmundu v úvodním kole skupiny F (0:0). „Snad jsme našli určitý recept. Věřím, že pokud jsme dokázali trápit Dortmund, máme šanci i proti Barceloně. Pochopitelně budeme jako tradičně vycházet z pohybu. Ovšem pokud nebudeme kompaktní a schopní držet míč, nepomůže nám ani sto dvacet naběhaných kilometrů v zápase. V nadsázce klukům říkám, že fotbal je nenaučím, ale běhat ano. Musíme prostě určitě věci nahradit pohybem," naznačil Trpišovský, že se Slavia bude držet svého stylu i proti úřadujícím španělským šampionům.

Video již není dostupné

Barcelona trénovala den před zápasem se Slavií ještě v domácích podmínkách

sntv

„Vždy je klíčový výsledek. Pořád mám v hlavě zápas s Dortmundem. Byl jsem pochopitelně rád, jak jsme se prezentovali, ale každý si pamatuje, že jsme prohráli o dvě branky. Kdybychom nevěřili v naději na úspěch, mohli bychom na trávník poslat naše manželky. Šance nejsou možná procentuálně velké, ale budeme bojovat."

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10162562238470644

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..