Rubriky:

Liga mistrů

Není Genk jako Gent! Fanoušci Liverpoolu si při cestě na Ligu mistrů spletli kluby

24. října 2019 14:50 - Praha

Dva fanoušci fotbalistů Liverpoolu cestovali na středeční utkání Ligy mistrů svého oblíbeného týmu do Belgie, ale ačkoli měli na stadion vstupenky, sledovali zápas jen v televizi. Místo do Genku se totiž vydali do podobně znějícího Gentu, a když zjistili svůj omyl, přesunout se do dějiště zápasu už nestihli.

 

Francois Lenoir, Reuters

Rob z Londýna a Lee z Leicesteru utratili každý zhruba 200 liber (přes 5000 korun) za vstupenky a lístky na vlak, ale do špatného města. "Když jsme tam dorazili, neviděli jsme žádné jiné liverpoolské fanoušky, což trochu vzbudilo naše podezření," řekl Rob BBC.

"Pak jsme šli na večeři a zhruba hodinu před výkopem jsme říkali jednomu číšníkovi, který byl fanouškem Gentu, 'dnes hrajeme s tvým týmem', a on na to, 'to teda nehrajete,' a tehdy jsme si uvědomili naši chybu," vyprávěl. "Už jsme měli pár piv, takže řídit jsme nemohli, a i kdybychom skočili do taxíku - zápas se hrál 150 kilometrů daleko, takže jsme to měli zpečetěné."

Alespoň malou útěchou mohl být dvojici Angličanů fakt, že úřadující šampioni Ligy mistrů vyhráli v Genku jasně 4:1. "Sledovali jsme to v televizi v jednom irském baru se super lidmi, takže jsme si to stejně užili," řekl Rob.

Náhradou byla Evropská liga

Nakonec si však Britové mohli zajít na pohárové utkání i v Gentu. Když se totiž příběh obou nešťastníků rozšířil po internetu, pozval je tamní tým KAA Gent na dnešní zápas Evropské ligy proti Wolfsburgu. Rob s Leem museli odmítnout, protože měli být už dnes ráno zpět doma, ale přijali nabídku klubu být VIP hosty na lednovém ligovém zápasu Gentu - proti Genku.

Inter jako první překonal obranu Dortmundu a slaví výhru. Liverpool si zastřílel

"Pochybuju, že nám dají klíče od města, ale možná se tam vrátíme jako celebrity," řekl Rob, jehož belgická příhoda neodradila od myšlenek na další cestu s Liverpoolem po Evropě. "Příště si ale raději necháme udělat itinerář od někoho jiného," dodal.

ČTK

O2 Sport 2:1 Lipsko - Atlético 2:1   dohráno
20200813T21:00:00+0200
Lipsko vs. Atlético
Lipsko vs. Atlético
Lipsko
Atlético
O2 Sport Barcelona - Bayern   dnes 21:00
20200814T21:00:00+0200
Barcelona vs. Bayern
Barcelona vs. Bayern
Barcelona
Bayern

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..