Rubriky:

Liga mistrů

Starosta Liverpoolu chce kvůli koronaviru vyšetřit osmifinále LM

24. dubna 2020 15:55 - Londýn

Starosta Liverpoolu Steve Rotheram má kvůli koronaviru v úmyslu vyšetřit odvetu osmifinále Ligy mistrů mezi fotbalisty Liverpoolu a Atlética Madrid. Chce zjistit, jestli utkání přispělo k rozšíření nákazy covid-19 ve městě. Rotheram o tom informoval v rozhovoru pro BBC.

 

Phil Noble, Reuters

"Ve Španělsku byl sice zákaz shromažďování, ale tři tisíce fanoušků Atlética Madrid přijely k nám a mohly tady rozšířit koronavirus," uvedl Rotheram a dodal, že úřady po utkání zaznamenaly nárůst nákazy. "Proto je potřeba vyšetřit, jestli nemoc rozšířili fanoušci Atlética. Vláda by v takovém případě měla převzít zodpovědnost za to, že dřív nezavřela hranice," přidal.

Odveta osmifinále se v Liverpoolu hrála 11. března a domácí celek prohrál 2:3 po prodloužení. Po úvodní porážce 0:1 z Madridu to pro obhájce trofeje znamenalo vyřazení. Liga mistrů poté byla kvůli pandemii koronaviru přerušena a zatím není jasné, kdy a jak by se dohrávala.

Biologická bomba! Nejen na stadionu, říká starosta Bergama

Velká Británie dosud zaznamenala 138 tisíc potvrzených případů covid-19 a 19 tisíc mrtvých. Španělsko je s 220 tisíci nakaženými a 23 tisíci mrtvými nejvíce zasaženou zemí v Evropě.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..