Smutný večer pražských S. Slavii nestačila v boji o Ligu mistrů ani výhra, Sparta padla v Monaku

10. srpna 2021 18:03 - Praha
(Aktualizováno: 10. srpna 2021 23:02)

Konec, nepovedlo se! Fotbalisté Slavie si v letošním ročníku Ligu mistrů nezahrají. Český mistr sice porazil v odvetném zápase 3. předkola maďarský Ferencváros Budapešť 1:0, po porážce 0:2 ze hřiště soupeře to však na postup nestačilo. Sešívaní tak budou bojovat ve 4. předkole bojovat aspoň o základní skupinu Evropské ligy s Legií Varšava. Ze hry o Ligu mistrů je i Sparta, která po domácí porážce 0:2 podlehla i na hřišti Monaka 1:3. Letenští však mají narozdíl od Slavie jistotu účasti v základní skupině Evropské ligy.

Vlastimil Vacek, Právo

Slavia vstoupila do zápasu s Ferencvárosem aktivně, ale do šancí se probíjela přes pozornou obranu jen velmi složitě. Navíc už v 16. minutě musel Jindřich Trpišovský střídat, zraněného Olayinku nahradil Abdallah Sima. První možnost ke skórování měli hosté, ránu Nguena k pravé tyči však výborným zákrokem zlikvidoval Kolář. Slavia se branky dočkala v 36. minutě, když parádní akci Simy využil Lukáš Masopust a zajistil sešívaným poločasové vedení 1:0.

Domácí ve druhém poločase svého soupeře sevřeli a vypracovali si řadu nadějných šancí. Nejaktivnější byl Nicolae Stanciu, který několikrát prověřil hostujícího gólmana Dibusze. Místy až drtivý tlak však maďarský mistr nakonec ustál, v Edenu prohrál 0:1, což mu  stačilo na postup do 4. předkola Ligy mistrů.

Abdallah Sima v zápase proti Ferencvárosi Budapešť

Sparta bez šance

Do první příležitosti zápasu mezi Monakem a Spartou se dostal domácí tým, ránu Kevina Vollanda však Florin Nita parádním zákrokem zlikvidoval. Rumunský gólman podržel Pražany i v poslední minutě prvního poločasu, když vychytal střelu Aleksandra Golovina.

Monako převahu využilo hned v úvodu druhého poločasu, v 50. minutě překonal Nitu chytrou ranou pod břevno z úhlu Martins. A pro Spartu bylo ještě hůř o šest minut později, když Golovin přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Letenští se dočkali branky v 78. minutě díky Davidu Karlssonovi, poslední slovo však patřilo domácím, na konečných 3:1 upravil Diop. Svěřenci Pavla Vrby si tak zahrají základní skupinu Evropské ligy.

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.