Ronaldo a Bale řídili historickou výhru obhájců trofeje, Kane sestřelil přemožitele Slavie

Fotbalisté Realu Madrid, obhájci trofeje v Lize mistrů, kráčejí novým ročníkem milionářské soutěže bez zaváhání. Výhru 3:1 na hřišti nebezpečné Borussie Dortmund, kde se španělskému gigantovi do úterý zvítězit nepodařilo, zajistil dvěma góly hvězdný Cristiano Ronaldo, zbývající trefu zařídil Gareth Bale. Kyperský mistr APOEL Nikósie, přemožitel pražské Slavie ze 4. předkola, dostal další výprask. Doma podlehl Tottenhamu 0:3, všechny branky londýnského klubu vstřelil kanonýr Harry Kane. Hattrick zaznamenal také Wissam Ben Yedder, který zajistil Seville výhru 3:0 nad Mariborem.

Liga mistrů:_Spartak Moskva - FC LiverpoolVideo: O2 TV Sport

Liga mistrů: Neapol - Feyenoord

Liga mistrů: Monaco - FC Porto

Liga mistrů: Manchester City - Šachtar

Kane proti přemožiteli pražské Slavie z předkola potvrdil střeleckou formu a stal se teprve druhým Angličanem, který se trefil ve čtyřech startech v Lize mistrů po sobě. Dosud to dokázal jen Steven Gerrard. K tomu pěti zásahy v úvodních dvou kolech LM vyrovnal rekord soutěže, který dosud drželi Cristiano Ronaldo a Filippo Inzaghi.

Poprvé se prosadil ve 39. minutě, kdy zužitkoval přihrávku za obranu. Ve druhé půli se pak trefil dvakrát během pěti minut a definitivně rozhodl. Při třetí trefě dostal dostatek prostoru, zcela sám si naběhl do vápna a hlavou zužitkoval centr. Šlo už o jeho 34. zásah během 30 soutěžních utkání v tomto kalendářním roce, z toho jedenáctý během září.

Tottenham tak má druhou výhru ve skupině H a vede tabulku spolu s Realem. Naopak Dortmund je stejně jako APOEL bez bodu. Proti Realu se sice německý celek snažil, ale Bílý balet potvrdil svou kvalitu.

Ronaldo rozhodl

Do vedení poslal Real parádní střelou z voleje Gareth Bale. Po změně stran pak velšský útočník nahrál na vítěznou trefu Ronaldovi. Vzápětí sice snížil Pierre-Emerick Aubameyang a zaznamenal už 13. gól v deseti zápasech této sezóny, jenže Ronaldo svou druhou brankou v utkání oslavil jubilejní 150. start v evropských pohárech. Povedlo se mu tuto metu pokořit jako jedenáctému hráči v historii. Navíc to byl jeho 400. zápas za Real, během nichž stihl 411 zásahů.

Stoprocentní jsou také ve skupině F Manchester City, který doma porazil Šachtar Doněck 2:0, a Besiktas ve skupině G. Turecký šampión doma vyhrál 2:0 nad Lipskem, když ho nevykolejil ani výpadek světel ve druhé půli. Vedení z prvního poločasu už si pohlídal.

2. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina E:
Spartak Moskva - Liverpool 1:1 (1:1)
Branky: 23. Fernando - 31. Coutinho. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore (všichni Fr.).
FC Sevilla - Maribor 3:0 (2:0)
Branky: 27., 38. a 83. z pen. Ben Yedder. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.).
Skupina F:
Manchester City - Šachtar Doněck 2:0 (0:0)
Branky: 48. De Bruyne, 90. Sterling. Rozhodčí: De Sousa - Mesquita, Santos (všichni Portug.).
Neapol - Feyenoord Rotterdam 3:1 (1:0)
Branky: 7. L. Insigne, 49. Mertens, 70. Callejón - 90.+3 Amrabat. Rozhodčí: Collum - McGeachie, Ross (všichni Skot.).
Skupina G:
Monako - FC Porto 0:3 (0:1)
Branky: 31. a 69. Aboubakar, 89. Layún. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (Slovin.).
Besiktas Istanbul - Lipsko 2:0 (2:0)
Branky: 11. Babel, 43. Talisca. Rozhodčí: Karasev - Averijanov, Kalugin (všichni Rus.).
Skupina H:
APOEL Nikósie - Tottenham 0:3 (0:1)
Branky: 39., 62. a 67. Kane. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Nádvorník (ČR).
Dortmund - Real Madrid 1:3 (0:1)
Branky: 54. Aubameyang - 49. a 79. Ronaldo, 18. Bale. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.).