Rubriky:

Liga mistrů

Prezident AS Řím oslavil postup přes Barcelonu skokem do fontány. Je připraven platit pokutu

11. dubna 2018 16:03 - Řím
(Aktualizováno: 11. dubna 2018 17:17)

Svérázný způsob oslavy úterního senzačního postupu fotbalistů AS Řím do semifinále Ligy mistrů přes favorizovanou Barcelonu zvolil prezident italského klubu James Pallotta. Americký multimilionář slavil v centru metropole s fanoušky a v návalu radosti skočil do historické fontány na Náměstí lidu, čímž porušil městskou vyhlášku. Později se za to omluvil, zaplatil pokutu a navrch věnoval 230 tisíc eur (téměř šest miliónů korun) na opravu kašny.

 

Gregorio Borgia, ČTK/AP

Pallotta spolu s dalšími fanoušky v noci oslavoval nečekanou výhru 3:0, která znamenala v součtu s týden starou venkovní porážkou 1:4 v Barceloně díky vyššímu počtu vstřelených branek na soupeřově hřišti šokující obrat. Šedesátiletý šéf klubu se z historicky druhého postupu AS do semifinále Ligy mistrů nechal tak unést, že předvedl salto vzad a skončil v kašně.

Dnes se sešel se starostkou Říma Virginií Raggiovou, s níž hovořil mimo jiné o novém stadiónu. Zároveň se jí omluvil za noční incident. "Chtěl bych starostce poděkovat za zaslouženou pokutu ve výši 450 eur (11 400 korun)," vtipkoval Pallotta.

"Byl jsem v návalu euforie, byla to pro nás všechny v Římě skvělá noc. Ale nikdy nebudu povzbuzovat ostatní lidi k tomu, aby skákali do fontán. S výjimkou případů, kdy chtějí fontánu opravit. Takže jsem se rozhodl, že jako osobní gesto věnuji na opravu fontány 230 tisíc eur," dodal.

Pallotta je součástí čtyřčlenného amerického týmu, který v roce 2011 koupil AS Řím. Vedle toho má také podíl v basketbalovém klubu Boston Celtics.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..