Polsko - Portugalsko 2:3Portugalci vyhráli v Lize národů i bez Ronalda

Fotbalisté Portugalska v Chorzówě porazili 3:2 Polsko a vyhráli i druhé utkání v Lize národů. O vítězství úřadujících mistrů Evropy, kteří nastoupili bez hvězdného Cristiana Ronalda, rozhodli André Silva, Bernardo Silva a vlastní branku si dal Kamil Glik.

Portugalec Rafa (vpravo) a Polák Bartosz Bereszynski.

Polsko poslal do vedení Krzysztof Piatek, ale Portugalci třemi góly skóre otočili. V 77. minutě sice snížil Jakub Blaszczykowski po přihrávce Roberta Lewandowského, který odehrál jubilejní 100. zápas za reprezentaci, ale hosté těsný náskok udrželi a navázali na výhru nad Itálií. Poláci mají ve skupině A3 na kontě stejně jako Italové jediný bod.

Dramatické vítězství si ve skupině C4 připsalo Rumunsko. Hosty poslal v Litvě do vedení sparťanský obránce Alexandru Chipciu, ale domácí v 90. minutě vyrovnali. Rumunsko ale přesto dokázalo vybojovat tři body, protože ve čtvrté minutě nastavení se prosadil Alexandru Maxim.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy národů:
Skupina A3:
Polsko - Portugalsko 2:3 (1:2)
Branky: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski - 32. A. Silva, 43. vlastní Glik, 52. B. Silva.