Rubriky:

Liga národů UEFA

Skepse viceprezidenta FIFA: Reprezentační celky už letos nejspíš dohrály

15. dubna 2020 09:25 - Vancouver/Praha

Skepsí se vůbec netají. Kanadský viceprezident FIFA připustil, že by se v letošním roce už nemusely hrát vůbec žádné reprezentační zápasy. „Zrušili jsme utkání v březnovém termínu, jenž byl vyhrazen národním týmům, zrušili jsme i červnový termín. Teď je dost dobře možné, že budou zrušena i termínová okna v září, říjnu a listopadu,“ naznačil Victor Montagliani ve videorozhovoru pro agenturu AP, že prioritou se stává dohrání národních a následně pohárových soutěží.

 

fifa.com

Čtyřiapadesátiletý Montagliani, jenž je zároveň prezidentem konfederace CONCACAF, mluvil především o situaci v Severní, Střední Americe a Karibiku, kde je fotbal koronavirovou pandemií rovněž ochromen.

A přitom v září by měl začít v jeho regionu restrukturalizovaný Hexagonal CONCACAF, v němž mělo jit týmům USA, Mexika, Kostariky, Jamajky, Hondurasu a jednomu z dvojice Salvador - Kanada o tři postupová místa na mistrovství světa 2022.

Kolumbijští fotbaloví fandové uvízli kvůli koronaviru v Argentině

„Je to velký problém. Zvláště pro regiony, které jsou zasaženy koronavirovou pandemií nejvíc, tedy pro Severní Ameriku a Evropu. Podle toho, jak se situace vyvíjí, si nejsem jistý, zda je pro reprezentační mužstva reálné počítat se zářijovým termínem. Nespíš budeme muset změnit a přeformátovat celý mezinárodní kalendář, protože prioritou musí být fotbal na domácí úrovni," prohlásil viceprezident FIFA.

Kouč reprezentace Šilhavý se nenudí. Analyzuje zápasy, sleduje fotbalisty a nabíjí se i Naganem

„Kalendář se tenčí víc a víc, navíc v některých částech světa, které jsou pandemií zasaženy nejvíc, nemusí k úplnému obnovení fotbalových soutěží letos vůbec dojít. V mezistátních zápasech nejde ani tak o různý stupeň připravenosti hráčů jednotlivých reprezentací, ale hlavně o cesty do zahraničí, s čímž by mohl vyvstat velký problém. Jako reálné termínové okno pro reprezentace proto vidím březen roku 2021," nastínil svůj reálný odhad přechodu k normálnímu stavu Montagliani.

Skepse viceprezidenta FIFA se pochopitelně dotýká i české reprezentace. Ta už přišla o březnové turné do Spojených států, kde se měla utkat s mužstvy Mexika a Hondurasu, s červnovým termínem nemůže trenér národního týmu Jaroslav Šilhavý rovněž počítat, teď už jsou v ohrožení i podzimní termíny.

zp, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..