Druholigový klub Vannes si ve Francii zahraje pohárové finále

PAŘÍŽ

Fotbalisté druholigového Vannes se stali překvapivými finalisty francouzského Ligového poháru, když dnes zdolali v penaltovém rozstřelu v semifinále Nice. Jejich soupeřem bude předloňský vítěz Bordeaux, který porazil 3:0 Paris St. Germain.

Vannes poslal do vedení v 60. minutě Seid Khiter, domácím se díky Chavkímu Ben Saadovi podařilo vyrovnat dvě minuty před koncem normální hrací doby. V prodloužení branka nepadla, o postupujícím tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ten vyhrálo Vannes 4:3 a stalo se prvním druholigovým finalistou od roku 2000, kdy Ligový pohár nečekaně získal Gueugnon.

Bordeaux může v dubnovém finále navázat na triumfy v Ligovém poháru z let 2002 a 2007.

Francouzský fotbalový Ligový pohár - semifinále:
Nice - Vannes (II) 1:1 po prodl. (1:1, 0:0), pen. 3:4, Paris St. Germain - Bordeaux 0:3.