Rubriky:

ME 2008

Konec euforie, hořekuje německý tisk

18. října 2007 09:49 - BERLÍN

Hrůza, debakl, nepříjemné procitnutí, konec euforie. To jsou nejčastější slova, jimiž ve čtvrtek německé noviny popisují středeční selhání německé fotbalové reprezentace v utkání proti Česku. Původně přitom mělo jít o zkoušku charakteru německého mužstva, které už před utkáním mělo zajištěný postup na evropský šampionát, připomínají listy.

"0:3! Kde bylo nasazení? Žádné hlavičkové souboje, žádný zápal - hrůza!" lamentuje nad blamáží bulvární Bild. "Zrovna jsme si svůj nároďák tak zamilovali - a pak něco takového!" hořekuje Bild. Druhá porážka v 16 zápasech pod Jogim Löwem (po březnovém výsledku 0:1 s béčkovým výběrem proti Dánsku) nás tvrdě vrací do reality. Po dosavadní skvělé kvalifikaci na ME snad akorát včas," píšou nejčtenější německé noviny.

Kvalifikační duel Německo vs. Česko na Sport.cz:
ON-LINENěmecko vs. Česko
REFERÁTPostup! Češi dobyli Mnichov a mají jisté ME
TRENÉRAbsolutorium zaslouží všichni hráči
OHLASYFotbalisté si pochvalovali bleskový start
KANONÝRKoller: Ve výhru jsem nedoufal ani náhodou
EXPERTIČeši dokonale využili své zbraně
TISKKonec euforie, hořekuje německý tisk
V Mnichově vycházející celoněmecký deník Süddeutsche Zeitung (SZ) charakterizuje propadák Němců jako nepříjemné procitnutí ihned po postupu na evropský šampionát. V zápase, který chtěl trenér Joachim Löw povýšit na zkoušku charakteru, odhalili Češi slabiny německého výběru, jehož hráči se pouštěli na polovinu hostí "s pílí, leč bez jakéhokoli konceptu". Německá jedenáctka se podle SZ snažila, proti českým technickým hráčům však vykazovala herní nedostatky. Naopak to prý vypadalo, "jako kdyby se nad českou polovinou hřiště vznášel duch Rosického a neustále kamarádům našeptával".

Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) na rozdíl od SZ tvrdí, že němečtí hráči nedokázali skrýt chybějící motivaci do zápasu. "Střídaly se neočekávané chyby v rozestavení a nekoncentrace v defenzivě s nedostatkem myšlenek v ofenzivě," napsal FAZ.

Kde byl Poldi? 

"Konec euforie", nadepsal svůj komentář berlínský Der Tagesspiegel. Jisté opadnutí zájmu o zápas je po kvalifikování na mistrovství normální. "Že to ale bude tak zlé, to přesto nikdo nečekal," uvedl deník.

"Zdálo se, že Joachima Löwa a jeho jedenáctku na jejich vítězném tažení nikdo nezastaví. Až do včerejška," konstatoval Die Welt. "Německý národní tým si prožil debakl. Po nejhorším výkonu pod taktovkou Joachima Löwa to byl proti Česku jasný domácí propadák," napsal deník Die Welt a poznamenal, že trenéra ještě čeká hodně práce.

Při absencích opor Michaela Ballacka, Bernda Schneidera a Miroslava Kloseho působil třetí tým z loňského mistrovství světa přetíženě, poznamenal list. Podle něj se němečtí hráči pohybovali po hřišti dezorientovaně.

To, že nehráli Ballack, Schneider, Klose nebo Lahm, však podle Bildu není výmluvou. "Kde byl Poldi (Podolski)? Konečně dostal vytouženou šanci - a selhal," napsal Bild na adresu jednoho z nejsledovanějších německých hráčů a vyzval národní tým, aby způsobenou těžkou frustraci fanoušků odčinil ve zbývajících kvalifikačních utkáních proti Kypru a Walesu.

ČTK

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..