Rubriky:

ME 2016

Kemp Vrbova výběru začal v Rakousku pod zasněženými štíty. Hráči si přivezli partnerky i děti

25. května 2016 18:21 - Kranzach

Pod modrou oblohou v příjemných dvaceti stupních začal ve středu v rakouském Kranzachu přípravný kemp české fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve Francii, které startuje v Paříži 10. června. Trenér Vrba ve srovnání se svými předchůdci povolil, aby hráče doprovodily manželky, partnerky a dokonce i děti.

 

Česká fotbalová reprezentace , Facebook

Tým trenéra Pavla Vrby se přesunul dopoledne letecky z Prahy do Innsbrucku, následně urazil autobusem sto kilometrů do Kranzachu. „Let byl v pohodě, ale čekal jsem následně lehčí přesun z letiště. Myslel jsem, že budeme v hotelu rychleji," říkal záložník české fotbalové reprezentace Daniel Kolář.

Národní mužstvo se ubytovalo v hotelu Seehof na dohled jezera Walchsee pod zasněženými štíty hory Scheibenkogel (1614 metrů nad mořem). Komplex tvoří dvě budovy, které však rozděluje silnice. „Ale nejde o žádný problém, protože obě části jsou spojeny podzemním tunelem," prozradil vychytávku záložník Vladimír Darida.

„Hotel je naprosto suprový. Pokoje jsou krásné, jídlo na uvítanou bylo parádní," rozplýval se záložník, který patří německé Hertě a podobných soustředění zažil už nepočítaně. „Máme k dispozici všechno na nejlepší úrovni. Navíc jsme tu prakticky sami, na hotelu není dalších tisíc lidí, tudíž se můžeme soustředit jen sami na sebe a nic nás nerozptyluje. Prostředí je velmi pozitivní," lebedil si Darida.

Některé hráče doprovodili do Rakouska i rodinní příslušníci, ať už šlo o manželky, přítelkyně či děti. „Sezóna byla hodně dlouhá a každá strávená chvíle s rodinou je super," pronesl záložník Bořek Dočkal, který má v Rakousku manželku i synka.

V dobách předchůdců Pavla Vrby bylo něco podobného nemyslitelné. Trenéři povolili příjezd partnerek většinou až přímo na šampionát a ještě pouze v případě postupu ze skupiny. "Vítám, že mohu být na soustředění s manželkou i se synem. Primárně jsme tu pochopitelně kvůli přípravě na šampionát, ale je velmi příjemné, když můžeme mít po ruce rodinu," doplnil Dočkal.

Dva přípravné zápasy

Hráči si po obědě dopřáli odpočinek, následně se už chystali na trénink. Trávník hřiště za rozlehlými stájemi ještě pár minut před začátkem přípravné jednotky správce posekal. Za dohledu krav pasoucích se jen pár metrů od plochy se pak svěřenci Pavla Vrby trousili na první rakouský trénink.

Z pohodlí lehátek u hotelového bazénu je sledovalo pár hostů, ve vzduchu pak poletovali borci na paraglidech. „Moc dobře to tu znám. Prostředí na mě působí velmi pozitivně, když je hezké počasí. Myslím, že stejně to máme všichni. Navíc na hřišti je patrné, jak moc se o plochu starají a areál si hýčkají," vyprávěl Kolář. „Osobně mám přípravu v Rakousku moc rád. Kdekoliv jsem zde byl, ať už s klubem nebo s národním mužstvem, byli jsme obklopeni nádhernou krajinou a měli všechno, co potřebujeme," vyprávěl Kolář.

Reprezentace absolvuje v Kranzachu sedm tréninků, v rámci soustředění sehraje přípravná utkání s Maltou (27. května v Kufsteinu) a s Ruskem (1. června v Innsbrucku). V sobotu mají hráči volno, do Prahy se vrací hned po utkání s Ruskem.

Radek Malina (Kranzach), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..