Rubriky:

ME 2016

Brückner do Alp za reprezentací dorazil, Mareček se Schickem ji opouštějí

31. května 2016 18:27 - Kranzach
(Aktualizováno: 31. května 2016 19:29)

Hotovo, třiadvacítka pro EURO ve Francii je potvrzena. Fotbalová reprezentace pomalu končí soustředění v rakouském Kranzachu. V pondělí večer za ní dorazil i konzultant Karel Brückner, naopak trenér Pavel Vrba musel během úterý dva hráče postavit mimo tým. V konečné nominaci na evropský šampionát podle očekávání chybějí záložník Lukáš Mareček a útočník Patrik Schick, kteří již do Alp přijeli v roli náhradníků pro všechny případy.

Sport.cz

Rakouská mise pomalu končí. Národní tým si v úterý odpoledne naposledy zatrénoval v Kranzachu, ve středu večer nastoupí v Innsbrucku proti Rusku a hned po zápase odletí domů.

Kouč ovšem s konečnou nominací na mistrovství Evropy do středy čekat nemohl. Nejpozději do úterní půlnoci musí všichni účastníci turnaje nahlásit definitivní výběr 23 hráčů.

Překvapení se nekonalo. Lukáš Mareček s Patrikem Schickem jako náhradníci do Rakouska přijeli a mimo nejužší nominaci také zůstali.

„Věděli předem, že jsou tady jako náhradníci. Oba mě na soustředění příjemně překvapili, o to těžší bylo jim to dnes říci," neskrývá Vrba.

Kompletní budou až s Pudilem

Daniel Pudil se k mužstvu připojí až v Praze. Ostatní hráči jsou v pořádku. "Řešili jsme dvě věci - Bořka Dočkala jsme chtěli nechat doléčit, teď už je zdravý a připravený. Teď měl dva dny problémy s krkem Roman Hubník, ale není to vážné. Po konzultaci s doktorem mohu říci, že všichni jsou v pořádku," těší Vrbu.

Jaké mužstvo vlastně do Francie poveze? „Tým je hladový. Spousta lidi nás asi nebude brát tak vážně, jak si zasloužíme. Věřím ale, že na šampionátu potvrdíme soudržnost. A že se ukáže, že jen jména někdy tým ještě netvoří," doufá kouč.

Na šampionát bere trojici brankářů, osm obránců, devět záložníků a tři útočníky. "Všichni tři útočníci jsou nyní na stejné startovní čáře. Máme tam typologicky dva vysoké hráče, k nim Davida Lafatu, se kterým se dá jít do kombinace a je to nejlepší střelec české ligy," avizuje Vrba.

Deset hráčů se podívá na EURO poprvé v kariéře. Na třetí pokus se premiérové nominace dočkal právě Pudil, který na poslední chvíli vypadl z týmu v letech 2008 a 2012. Nováčky jsou také brankáři Tomáš Vaclík s Tomášem Koubkem, obránce Pavel Kadeřábek, záložníci Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí, Jiří Skalák, David Pavelka a Josef Šural a útočník Milan Škoda. Rekordmany jsou naopak brankář Petr Čech, kapitán Tomáš Rosický a záložník Jaroslav Plašil, které čeká už čtvrté ME.

Zápas s Ruskem se hraje ve středu od 18:00, přímý přenos vysílá ČT Sport, on-line reportáž můžete sledovat na Sport.cz.

Konečená nominace české fotbalové reprezentace na ME ve Francii:    
Pozice Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři    
  Petr Čech Arsenal 119 0
  Tomáš Vaclík Basilej 6 0
  Tomáš Koubek Liberec 2 0
Obránci    
  Theodor Gebre Selassie Brémy 34 1
  Pavel Kadeřábek Hoffenheim 16 2
  Michal Kadlec Sparta 63 8
  Tomáš Sivok Bursaspor 53 5
  Roman Hubník Plzeň 25 3
  Marek Suchý Basilej 26 0
  Daniel Pudil Sheffield Wednesday 31 2
  David Limberský Plzeň 36 1
Záložníci    
  Bořek Dočkal Sparta Praha 23 6
  Vladimír Darida Hertha Berlín 34 1
  Tomáš Rosický Arsenal 101 22
  Jaroslav Plašil Bordeaux 98 7
  David Pavelka Kasimpasa 6 0
  Daniel Kolář Plzeň 27 2
  Ladislav Krejčí Sparta Praha 21 4
  Jiří Skalák Brighton 8 0
  Josef Šural Sparta Praha 10 1
Útočníci    
  Tomáš Necid Bursaspor 37 10
  David Lafata Sparta Praha 38 9
  Milan Škoda Slavia Praha 8 3
Pavel Dosadil (Kranzach), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..